Kasetony aluminiowe

Strona główna » Oferta » Kasetony aluminiowe

Dlaczego warto wybrać kasetony aluminiowe?

Kasetony aluminiowe to niezwykle popularny element konstrukcyjny do wykończenia elewacji. Głównym wyróżnikiem tych materiałów jest świetny stosunek ceny do jakości. Prosta i zarazem solidna konstrukcja kasetonów aluminiowych wpływa na trwałość całego elementu oraz jego estetyczny wygląd. Aluminium jest powszechnie stosowane w wielu branżach, zwłaszcza w budowlanej. Jest cenione zarówno przez konstruktorów, jak i inwestorów.

Panele aluminiowe na kasetony:

Aluminium jest niezwykle lekkim, jednak wytrzymałym materiałem, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje stal w wielu sektorach przemysłu. Wytrzymałość aluminium wzrasta dodatkowo w kontakcie z niskimi temperaturami. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, ponieważ można poddawać go wielokrotnemu recyklingowi bez uszkodzenia jego struktury. Ten elastyczny i niezwykle plastyczny materiał sprawia, że można wytworzyć z niego dowolne kształty. Proponowane przez nas kasetony aluminiowe mogą być kwadratowe, prostokątne, a także narożne.

Elewację z kasetonów aluminiowych tworzą segmenty, które można w prosty sposób ze sobą łączyć. Inwestorzy mają do wyboru ukryte lub widoczne mocowanie kasetonów elewacyjnych.

1. Charakterystyka paneli aluminiowych:

Aluminium to lekki i jednocześnie wytrzymały materiał, który charakteryzuje trzykrotnie mniejsza gęstość niż stal. Pracujemy na panelach typu Alucobond, czy Albond. Często aluminium jest stosowane jako bardziej elegancka opcja elewacji budynków. Choć cena takich kasetonów jest wyższa, to te elementy utrzymują świetne właściwości oraz parametry. Płyty aluminiowe stosowane do tworzenia kasetonów charakteryzuje:

  1.  Wytrzymałość.

  2.  Niewielka waga.

  3.  Plastyczność.

  4.  Podatność na obróbkę.

  5.  Odporność na działanie warunków atmosferycznych i występowanie korozji.

2. Zalety stosowania paneli aluminiowych:

Kolejną zaletą, która charakteryzuje kasetony elewacyjne aluminiowe, jest szerokie zastosowanie w wykończeniu elewacji budynków handlowo-usługowych, przemysłowych, biurowych, a nawet mieszkalnych czy obiektów użyteczności publicznej. Panel kasetonowy wyprodukowany jest z wysokogatunkowego stopu aluminium, które wpływa na świetne właściwości danego elementu konstrukcyjnego. Kasetony aluminiowe doskonale sprawdzają się w warunkach narażonych na podwyższoną temperaturę oraz wilgotność.

Kasetony aluminiowe montaż - Poznań, Wielkopolska

Tym, co wyróżnia nasze przedsiębiorstwo na tle innych, jest kompleksowa obsługa każdego inwestora. Towarzyszymy naszym kontrahentom na każdym etapie budowy – od projektowania, po montaż. Nawiązując do tego ostatniego – kasetony aluminiowe pomagają w bezproblemowym i szybkim montażu nawet w trudnodostępnych miejscach. Niewielka masa profili wpływa także na to, że kasetony elewacyjne mogą być montowane na konstrukcjach o ograniczonej nośności.

Nasza firma, realizująca zlecenia w Wielkopolsce i innych obszarach kraju, oferuje wyłącznie wysokojakościowe kasetony aluminiowe. Jeśli realizujesz inwestycję na terenie Poznania – zgłoś się do nas. Pomożemy w wyborze i montażu estetycznych oraz funkcjonalnych elewacyjnych kasetonów aluminiowych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszego przedsiębiorstwa.

Skontaktuj się z nami już teraz!